Bireysel Siber Güvenlik Sigortası

BİREYSEL SİBER GÜVENLİK SİGORTASI

Teknolojinin fazlasıyla ön plana çıktığı bir dönemde yaşamaktayız. Online kimliğimize zarar verilmesi, kredi kartlarımızın hileli şekilde üçüncü kişiler tarafından kullanılması riskleriyle karşı karşıya kalmaktayız. Bireysel siber güvenlik sigortası ile artık internette ve online platformlarda da güvence altındayız.

Bir siber olay neticesinde sigortalının uğrayabileceği ve sigortalıya 3. şahıslar tarafından yöneltilebilecek tazminat taleplerini teminat altına alan sigorta ürünüdür.

Sigortalının bilgisayar sistemlerini olumsuz etkileyecek veya etkileme şüphesi bulunan her tür kötü niyetli fiili ya da insan hatası siber olay kapsamında değerlendirilir.

Farklı teminat limitleri için belirlenmiş muafiyet alternatifleri bulunmaktadır.

Poliçe süresi 1 yıldır.

Sigortalıların; İş devamlılığı için kritik önem taşıyan verileri haftalık olarak yedeklemesi, Bilgisayar sistemlerini korumak için gerekli antivirüs yazılımını güncel ve işler durumda tutması, Bilgisayar sistemlerini düzenli olarak güncellenen parolalarla, sistem yapılandırmalarıyla, yazılım yamalarıyla ve güvenlik duvarlarıyla siber olaylardan koruması gerekmektedir.

Ana teminatlara ek olarak iş durması, siber suç, PCI-DSS ve medya sorumluluğu teminatları isteğe bağlı olarak ek primle poliçe kapsamına dahil edilebilir.

İlgini çekebilecek diğer sigorta ürünleri

Yardıma mı ihtiyacınız var?brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name